Bootcamp Full-stack (Java + AngularJS) w Kodołamaczu

Po uruchomieniu kursu Data Science, Kodołamacz startuje z kolejnym bootcampem programistycznym. Pierwszy w Polsce bootcamp Full-stack pozwoli na poznanie Javy i Angulara oraz nabycie dodatkowych umiejętności niezbędnych full-stackowi.

Informacja prasowa

Bootcamp Full-stack Kodołamacza to oferta dla osób znających amatorsko podstawy Javy, które chcą zostać zawodowymi programistami i zdobyć kwalifikacje Full-stack developera oraz dla programistów Javy na stanowiskach juniorskich, którzy chcą rozwinąć posiadane umiejętności i zdobyć nowe w obszarze technologii frontendowych, co pozwala na prace na stanowisku back end Java Developer lub Full-stack Developer.

Czyli de facto nie jest to oferta taka jak typowy bootcamp Java, na którym uczestnicy poznają technologie javowe od podstaw.

Bootcamp Full-stack nie dostarcza tylko fragmentarycznej wiedzy, lecz pomaga budować umiejętności i zrozumienie w odniesieniu do całego ekosystemu IT. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest ogromne, a proponowane przez Kodołamacza szkolenie zostało przygotowane tak, aby maksymalnie odpowiadać oczekiwaniom pracodawców i realiom rynku pracy. Najbliższy Bootcamp Full-stack startuje 19 czerwca. Szkolenie trwa 7 tygodni, obejmuje 30 dni warsztatów (240h) oraz dwudniowe (16h) szkolenie z rekruterem.

Zobacz:   Reaktor PWN - nowy bootcamp

Bootcamp Full-stack to nowość na rynku przygotowująca do pracy w charakterze Full-stack Java Developera. Osoba o takim profilu zawodowym to specjalista posiadający szeroką wiedzę, która umożliwia pracę na dowolnej warstwie stosu technologicznego m.in z zakresu technologii backendowych i frontendowych, baz danych, komunikacji sieciowej, interfejsu użytkownika czy bezpieczeństwa. Bootcamp Full-stack obejmuje zarówno programowanie interfejsu użytkownika jak i tworzenie logiki biznesowej oraz dostępu do danych w oparciu o język Java oraz dedykowane mu frameworki i narzędzia.

Tworząc program bootcampu, baczną uwagę zwrócono również na to, że dobry programista powinien świetnie znać swój warsztat pracy: pisać czytelny, testowalny i utrzymywalny kod, jak również znać biblioteki wykorzystywane we współczesnych projektach.

Dlaczego język Java? Na podstawie obserwacji rynku IT w ostatnich latach można śmiało stwierdzić, że z punktu widzenia pracodawcy to właśnie Java jest wiodącą technologią w aplikacjach korporacyjnych, nie zaś przykładowo PHP czy Ruby, które używane są najczęściej do tworzenia tych mniej skomplikowanych systemów.

Dominacja Javy ma także swoje odzwierciedlenie w wynagrodzeniach na stanowiskach developerskich. Według Raportu Płacowego Hays 2017 najczęściej oferowane miesięczne wynagrodzenie brutto na stanowisku Java Developera wynosi ok. 14 000 PLN, podczas gdy programista PHP może liczyć na pensję w wysokości średnio 10 000 PLN.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Jarecki
Michał Jarecki
3 lat temu

nie polecam. zdecydowanie. firma nie szanuje klienta, rekrutuje na szkolenia, potem ich nie organizuje. Nie dajcie zarabiać taki ludziom