Coders Lab Front-end Developer

CodersLab Szkoła Programowania
Hasło reklamowe
Zacznij programować i zmnień swoje życie
Adres strony
http://coderslab.pl/
Adres oferty
Zobacz ofertę
Technologie
HTML5, CSS3, JavaScript / jQuery
Cena regularna (PLN netto)
9800
Najniższa znana cena (PLN netto)*
9800
Czas trwania (tygodnie/miesiące)
6 tygodni stacjonarny/8 miesięcy weekendowy
Ile godzin nauki
240
Cena za godzinę nauki (PLN netto)
40
Tryb
Dzienne, Weekendowe
Nauka
Stacjonarnie
Miasto
Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa

Bootcamp Front-endowy Coders Lab to jeden z pierwszych bootcampów stacjonarnych w Polsce i prawdopodobnie najbardziej znany. Polecany jest przede wszystkim osobom z Warszawy, które mają możliwość wyrwania się z życia codziennego na co najmniej 1,5 miesiąca, bo tyle trwa szkolenie (8h nauki dziennie + zadania domowe). Wskutek zadomowienia na rynku, rozważany jest przez prawie każdą osobę zainteresowaną bootcampami, ale konkurencja pod wieloma względami przegania ten bootcamp.

Cały program kursu jest ułożony we współpracy z firmami zatrudniającymi programistów właśnie po to, aby znalezienie pracy po kursie było łatwiejsze. Przez cały czas każdy kursant dostaje wsparcie w tworzeniu swojego własnego portfolio w GitHubie. Pod koniec kursu wszyscy uczestniczą w specjalnym spotkaniu dotyczącym rynku pracy IT, tego jak przygotować profesjonalne CV oraz tego, na co zwrócić szczególną uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej w tej branży. Przerabiane są również najczęściej zadawane przez pracodawców pytania. W momencie zakończenia kursu, CV, portfolio oraz profil na Linkedin uczestnika zostają wysłane do bazy firm partnerskich, które poszukują młodszych programistów. Następnie zainteresowane firmy umawiają się na indywidualne rozmowy rekrutacyjne.

Istnieje kilka możliwości sfinansowania kursu:

– Finansowanie w 100% z własnych środków oraz możliwość rozłożenia płatności na raty. Zwykle to 1500 zł opłaty wstępnej przy podpisaniu umowy, druga rata dwa tygodnie przed kursem i trzecia rata w połowie kursu.

– Finansowanie z Urzędu Pracy. Ta opcja jest dostępna dla osób posiadających status bezrobotnego.

– Finansowanie za pomocą kredytu.

Przez kilka lat działalności, bootcamp Coders Lab dorobił się znacznej liczby absolwentów, a w sieci można znaleźć wiele opinii na jego temat, w całym przekroju zadowolenia. Osobom zadowolonym podoba się przerobienie całego materiału od podstaw krok po kroku (to charakteryzuje prawie wszystkie bootcampy). Negatywne opinie wskazują na dużą ilość materiału w krótkim czasie i konieczność “gonienia”, szczególnie pod koniec. Trzeba jednak podkreślić, że Coders Lab uczciwie informuje, że bootcamp wymaga dużej ilości pracy własnej i nie da się go połączyć z pracą, studiami i życiem codziennym.

W informatorze czytamy:

[Bootcamp w Coders Lab] Umożliwiamy Ci uzyskanie nowych umiejętności, ale musisz na to naprawdę ciężko pracować. Także po kursie, w domu, wieczorami i w weekendy. W trakcie kursu bardzo pilnujemy poziomu grupy. Kursu w edycji stacjonarnej (zajęcia pon.–pt., 9:00–17:00) nie da się łączyć z pracą lub studiami, gdyż zajęcia są wymagające, a samodzielna praca w domu konieczna. Co 5 dni zajęć przeprowadzane są testy merytoryczne. Jeśli nie zaliczysz testu, możesz odpaść z kursu. Wykładowca ma możliwość warunkowego dopuszczenia Cię do następnego tygodnia zajęć, ale musisz poprawić swoje wyniki.

Nie ma się co dziwić, że wiele osób nie wytrzymuje tempa i odpada z bootcampu. Coders Lab podaje różne dane na ten temat, ale należy założyć, że 30% biorących udział w bootcampie nie dojdzie do końca. Z kończących wiele osób znajdzie pracę – ok. 70-75% z nich znajdzie pracę, z czego większość jako programiści. Tu również dane podawane przez Coders Lab się wahają, np. podczas webinaru dla potencjalnych uczestników padła liczba 60%, a podczas spotkania stacjonarnego była mowa o “większości”.

Skąd rozbieżności? Znaczenie mogą mieć daty podawania informacji – statystyki mogły się zmieniać z czasem. Oraz miasta, w których odbywają się szkolenia. Prawdopodobnie najlepiej radzą sobie absolwenci z Warszawy, ponieważ trenerzy uczą tam od dawna i mają największe doświadczenie, w Warszawie znajduje się centrala, więc i kontrola powinna być największa, a do tego warszawski rynek pracy jest zdecydowanie największy. Polecam dopytać o statystyki dla danego miasta i trybu (dzienny/weekendowy) przed rozpoczęciem nauki, ponieważ dane mogą się bardzo różnić. Dotyczy to szczególnie pierwszych edycji w danym mieście.

Coders Lab uzupełnił odniósł się do powyższej informacji:

Doświadczonych wykładowców mamy w całej Polsce, nie tylko w Warszawie. Często jest tak, że wykładowcy jeżdżą po Polsce, żeby wykładać swoje moduły, w których są ekspertami. Zdecydowana większość naszych wykładowców to osoby, które normalnie pracują w firmach. Poza tym w poszczególnych miastach takich, jak np. Poznań, Wrocław, Kraków mamy osobnych managerów, którzy są tam cały czas i opiekują się kursantami. Dodatkowo nad każdym kursem czuwa dedykowany mentor, który dba o odpowiedni poziom grupy.  

Coders Lab a inne bootcampy programistyczne

Jako że Coders Lab działa na rynku od dawna, jest o nim najgłośniej. Jednak przez ostatnich kilka lat wyrosła konkurencja, która pod niektórymi cechami pokonuje Coders Lab, np.:

– wprowadza tryby nauki bardziej dostosowane do potrzeb osób pracujących (wieczorowy, przez internet),
– oferuje niższe ceny – w rankingu bootcampów widać wyraźnie, że ceny w Coders Lab są jednymi z wyższych
– ma większy zakres materiału, zarówno pod względem liczby technologii, jak i czasowym
– uczy innych technologii
– ma inne podejście do mentorów
– prowadzi programy współpracy z firmami, często z gwarancją zatrudnienia

Niestety żaden z konkurentów nie oferuje “tego co Coders Lab i jeszcze wszystkich wymienionych powyżej zalet”, ale można znaleźć takie, które oferują po kilka z nich i wybrać odpowiedni dla siebie.

Natomiast Coders Lab bez wątpienia nadal pozostaje jednym z czołowych graczy, szczególnie jeśli możemy uczyć się stacjonarnie w trybie dziennym.

W skrócie:

– wyłącznie stacjonarna nauka nastawiona na znalezienie pracy,
– współpraca z firmami zatrudniającymi programistów,
– 6 lokalizacji,
– możliwość wzięcia kredytu w Santander Consumer Bank
– możliwość zamówienia kursów, które zostaną przeprowadzone dla pracowników w firmie.

Plusem bootcampu programistycznego Coders Lab jest poznanie podstaw WordPressa (niewiele kursów ma to w programie), jednak jest to kurs dla osób niepracujących, ponieważ zajęcia we flagowym produkcie odbywają się w trybie dziennym od godz. 9 do 17. Kurs wymaga również pracy w domu, po zajęciach.

Minusem jest zatrudnianie etatowych szkoleniowców, zajmujących się tylko szkoleniami, a nie codzienną pracą programistyczną.

*Najniższa znana cena to informacja o najtańszej cenie bootcampa znanej redakcji. Różnice między ceną regularną a najniższą wynikają najczęściej ze zniżek (zobacz aktualne zniżki na bootcampy) lub zmianach w cenniku. Ta informacja może być przydatna przy negocjacji cen.

Data publikacji: 2016-09-08

Data ostatniej modyfikacji: 2017-07-03