Eduweb: Front-End Dev Bootcamp(?)

Eduweb: Front-End Dev Bootcamp(?)
Hasło reklamowe
Poznaj najnowsze API HTML i technologie JavaScript jak Node.js czy AngularJS i pracuj wydajniej z wykorzystaniem ES6, WebPacka, GITa oraz Grunta. Ucz się we własnym tempie w 100% online, ze wsparciem Grupy i Mentorów.
Adres strony
http://eduweb.pl/
Adres oferty
Zobacz ofertę
Technologie
HTML5, JavaScript / jQuery
Cena regularna (PLN netto)
540
Najniższa znana cena (PLN netto)*
459
Czas trwania (tygodnie/miesiące)
5 tygodni
Ile godzin nauki
120
Cena za godzinę nauki (PLN netto)
4
Tryb
Dzienne, Wieczorowe, Weekendowe
Nauka
Przez Internet
Miasto
Cały świat

Uwaga: moim zdaniem zestaw kursów Eduweb nie pasuje do definicji bootcampa, jednak jest tak reklamowany i często padają pytania o niego, więc opisuję również to szkolenie porównując je z innymi szkoleniami używającymi nazwy „bootcamp”. To szkolenie powinno bardziej pasuje do definicji tzw. social learningu, w którym uczymy się w grupie niż do bootcampa, w którym duży nacisk postawiony jest na indywidualną naukę pod okiem Mentora.

Co będziesz potrafił po Bootcampie (według oferty)?

To, kim zostaniesz po Bootcampie zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego zaangażowania. Ilość wiedzy, którą możesz zyskać jest ogromna, a dobre praktyki pomogą Ci wejść prosto na ścieżkę zawodową związaną z front-endem. Sumiennie ucząc się podczas Bootcampu i poświęcając dodatkowo czas na praktykę, będziesz gotowy do pracy jako junior front-end developer i rozwijania swoich umiejętności w firmie pod okiem doświadczonego developera.

W dowolnym momencie w trakcie pierwszego tygodnia zajęć można zrezygnować z Bootcampu bez podania powodu, a organizatory zwrócą całą wpłaconą kwotę.

Dlaczego to nie jest bootcamp?

Bootcamp to intensywne szkolenie, nastawione na osiągnięcie praktycznych efektów. Na amerykańskich bootcampach szkolenie trwa kilka miesięcy i wymaga faktycznej pracy kursanta przez 10-40h tygodniowo (zależy od intensywności szkolenia). Do tego jesteśmy stale, indywidualnie prowadzeni przez Mentora, który kontaktuje się bezpośrednio z nami, robi code review (przegląd kodu) i motywuje do dalszej pracy. Nie ma się co dziwić, że koszt takich szkoleń to kilka-kilkanaście tysięcy dolarów – czas programisty potrafiącego uczyć to kilkadziesiąt dolarów za godzinę (na polskie warunki można przyjąć kilkadziesiąt złotych). A gdzie koszty firmy, gdzie podatki, gdzie zysk firmy? 

Oferta Eduwebu to dostęp do wybranych kursów online oferowanych przez firmę (w dodatku z ograniczonym czasowo dostępem do treści) wzbogacona o dostęp do Slacka (czata) dla uczestników. To właśnie możliwość komunikowania się z innymi uczestnikami powinna być uwzględniana jako główna korzyść oferty Eduwebu. W ofercie brakuje tego, co jest główną zaletą bootcampów, czyli indywidualnego Mentora. Tego po prostu nie da się zapewnić w odpowiedniej ilości (minimum kilka godzin tygodniowo) w cenie wynoszącej kilkaset złotych.

Edweb oferuje co się da w tak niskiej cenie, ale to nadal nie jest bootcamp. Np. co tydzień odbywają się webinary, na których nie dostajemy gwarancji uzyskania odpowiedzi od mentora, co jest napisane małym drukiem pod koniec strony z ofertą, w sekcji FAQ.

kursy-wideo-i-szkolenia-photoshop-html-adobe-grafika-wideo-programowanie-eduweb-pl

kursy-wideo-i-szkolenia-photoshop-html-adobe-grafika-wideo-programowanie-eduweb-pl-1

Jeśli więc zależy Ci na możliwości praktycznie samodzielnej nauki w grupie, to oferta Eduwebu jest dla Ciebie najtańszym i najprostszym rozwiązaniem. Warto jednak mieć świadomość, że nikt nie zobowiązuje się że sprawdzi twoje zadania (chociaż przedstawiciel Eduweb podkreśla, że do tej pory 100% zadań zostało sprawdzonych). Płacisz za zorganizowanie grupy, która uczy się wspólnie. Eduweb gwarantuje raczej niewiele, a wszystko zależy od dobrej woli firmy.

Jeśli natomiast chcesz nauczyć się czegoś w intensywnym kursie i pod okiem mentora – uważaj,  cena 10 razy niższa niż u konkurencji skądś się bierze.

*Najniższa znana cena to informacja o najtańszej cenie bootcampa znanej redakcji. Różnice między ceną regularną a najniższą wynikają najczęściej ze zniżek (zobacz aktualne zniżki na bootcampy) lub zmianach w cenniku. Ta informacja może być przydatna przy negocjacji cen.

Data publikacji: 2016-09-15

Data ostatniej modyfikacji: 2016-11-28