SDA: Java od Podstaw

Software Development Academy (SDA)
Hasło reklamowe
Adres strony
http://sdacademy.pl/
Adres oferty
Zobacz ofertę
Technologie
Java, Spring
Cena regularna (PLN netto)
8499
Najniższa znana cena (PLN netto)*
7499
Czas trwania (tygodnie/miesiące)
5-6 miesięcy
Ile godzin nauki
360
Cena za godzinę nauki (PLN netto)
23
Tryb
Wieczorowe, Weekendowe
Nauka
Stacjonarnie
Miasto
Bydgoszcz, Katowice i GOP, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
Plusy

- niska cena za godzinę w porównaniu z innymi szkołami stacjonarnymi
- duże doświadczenie firmy

Minusy

- negatywne opinie w sieci dotyczące organizacji szkolenia
- dużo zagadnień jak na taki czas nauki
- w niektórych deklarowanych miastach nie da się zapisać na szkolenie

Ocena redakcji**
8 / 10

Bootcamp programistycznyJava od Podstaw” to kurs trwający 5-6 miesięcy. Nauka jest skierowana do osób, które chcą podnieść swoje dotychczasowe kompetencje lub poznać zupełnie od zera język programowania JAVA budując przy tym swoje portfolio. Innowacyjny model łączący przedsiębiorstwa z początkującymi programistami, sprawia, że uczestnik kończąc szkolenie zyskuje możliwość zatrudnienia w dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach z całej Polski.

Szkolenie z zakresu programowania w języku JAVA to 360 godzin praktycznych warsztatów.

Uwaga: mimo deklarowanej liczby miast, w niektórych czasami nie odbywają się żadne szkolenia, np. w czasie aktualizacji wpisu (11.07.2017) nie było szkolenia w Poznaniu.

Program nauczania jest podzielony na bloki tematyczne:

– Wprowadzenie do programowania
– Algorytmy i struktury danych
– Metody i sposoby wytwarzania oprogramowania
– Bazy danych
– Wprowadzenie do platformy Java
– Podstawy Java
– Podstawy UML z użyciem Eclipsce
– Interfejsy graficzne
– JDBC i ORM
– JSP
– Serwery aplikacji
– Spring/Play
– UseCase

Zakres nauczania jest więc bardzo szeroki, a w porównaniu z innymi bootcampami z Javy stosunek liczby zagadnień do czasu trwania szkolenia jest niski.

Jakie są wymagania?

Szkolenie z zakresu JAVA adresowane jest do wszystkich zainteresowanych nauką programowania od zera lub próbujących sił na własną rękę. Pozostałe wymagania to zdolność do analitycznego i logicznego myślenia, znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole.

Software Development Academy gwarantuje dostęp do platformy online podczas kursu, jednak zajęcia odbywają się stacjonarnie w godzinach wieczornych lub w weekendy. Dlatego jest to bootcamp przeznaczony raczej dla osób mieszkających w większych miastach Polski albo gotowych na dojazdy.

*Najniższa znana cena to informacja o najtańszej cenie bootcampa znanej redakcji. Różnice między ceną regularną a najniższą wynikają najczęściej ze zniżek (zobacz aktualne zniżki na bootcampy) lub zmianach w cenniku. Ta informacja może być przydatna przy negocjacji cen.

**Ocena redakcji jest uznaniową jasnością oferty. Bierze pod uwagę takie parametry jak m.in. udzielenie potencjalnym klientom dokładnych informacji o cenie, terminach i miejscach rozpoczęcia szkoleń, dostępności miejsc, mentorach. Ponadto pod uwagę brane są parametry mogące być łatwo porównywalne z innymi bootcampami (cena, liczba godzin, cena za godzinę, liczba miast, w których odbywa się szkolenie, informacji o absolwentach, rzetelnych komunikatów marketingowych itp.). Kolejną grupę wpływającą na ocenę są parametry formalne oferty - zamieszczenie jasnej informacji o podatkach, aktualnych danych firmy szkoleniowej, regulaminu zgodnego z polskim prawem, bezpieczna metoda płatności. Ocena redakcji nie bierze pod uwagę jakości nauczania.

Data publikacji: 2016-09-15

Data ostatniej modyfikacji: 2017-07-12

 • Software Development Academy

  Hej! Chcielibyśmy sprostować informacje zawarte w artykule.

  1) Kursy z Javy od podstaw odbywają się w trybie wieczorowym lub weekendowym.+ trwają ok 5-6 miesięcy w zależności od trybu
  2) Poza wymienionymi miastami, prowadzimy także kursy w Bydgoszczy, Lublinie, Szczecinie i Toruniu, łącznie w 11 miastach
  3) Udzielamy potencjalnym kursantom dokładnych informacji o cenie, terminach i miejscach rozpoczęcia szkoleń, dostępności miejsc oraz mentorach (będących parametrami wystawianej oceny redakcji), dlatego uznajemy wystawioną ocenę za nierzetelną, szczególnie w obliczu błędnych założeń podsumowujących kurs. Prosimy o rzeczową argumentację oceny 0/10
  4) Nie uważamy także, aby minusem był wymóg znajomości języka angielskiego na poziomie B1, ponieważ wynika to z faktu, że komendy w Javie pisane są właśnie w tym języku, jak również przydatności języka w przyszłej pracy. Podając to kryterium, w sposób jawny informujemy, że jest on niezbędny (na poziomie komunikatywnym), aby chętni na kurs od razu mogli zweryfikować swoje predyspozycje
  5) Cena w relacji do ilości godzin jest relatywnie niska. Koszt godziny nauki to około 20 zł (zachęcamy do przejrzenia cen konkurencji 🙂 )

  Po stronie, która dostarcza wiele dobrego contentu, nie spodziewaliśmy się tak nierzetelnej, naszym zdaniem, oceny. Tak jak już wspominaliśmy, zachęcamy do weryfikacji informacji dotyczących Software Development Academy przed publikacją treści. Możecie to zrobić pisząc na adres: info@sdacademy.pl.

  Pozdrawiamy

  • kontakt@bootcampy.pl

   Dziękuję za komentarz.

   Niezgodności wynikały z tego, że komentowali Państwo wpis sprzed roku, kiedy a) oferta była inna niż obecnie b) w planach nie było jeszcze ocen, więc z powodu niewystawienia oceny wyświetlało się zero.

   Wprowadziłem zgłoszone zmiany do opisu. Szczególnie ciekawie wygląda zmiana między plusami a minusami. Cena, która rok temu była wysoka w porównaniu z konkurencją, obecnie jest dość średnio-niska. Odwrotnie jest natomiast z czasem szkolenia, gdzie rok temu 360 godzin to było długie szkolenie, a obecnie jest średnie.

   Wprowadziłem również poprawki w systemie, żeby w przypadku braku oceny wystawiała się kreska zamiast zera oraz żeby pod wpisem była data jego napisania. Mam nadzieję, że w przyszłości pozwoli to uniknąć nieporozumień takich jak to.

   • Software Development Academy

    Dziękujemy za poprawienie informacji 🙂