ALX

Szkoła programowania działająca od 2002 roku i prowadząca szkolenia z wielu technologii, od Excela do programowania w kernelu Linuksa. Działa w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Londynie.

W swojej ofercie posiada również 80-godzinne bootcampy z wielu zagadnień. Są to popularne wśród innych szkół programowania:

Programista Front-end
Programista PHP
Nauka programowania i język Java
Nauka programowania w Pythonie
Nauka programowania w C# i .NET

Ale też:

– Administrator Linuksa
– Admin zaawansowany
– Zaaw. programista PHP
– Programista JAVA
– Programista ANDROID
– Nauka programowania w C i C++
– Analiza danych
– Specjalista MS Excel

Szkolenia prowadzone są zarówno w terminach wyznaczonych przez firmę, jak i na indywidualne zamówienie grup.

Akademia Kodu

Mimo że pojawia się wiele pytań o Akademię Kodu, to niestety ciężko coś więcej o niej powiedzieć, a sama firma wydaje mi się mało wiarygodna.

Z jednej strony, brakuje dokładnych informacji o mentorach (jest ich za mało na taką liczbę kursantów), jedyną formą kontaktu jest e-mail na Gmailu, nie ma danych spółki. Do tego państwowa Baza Usług Szkoleniowych i Rejestr Instytucji Szkoleniowych nie pokazują niczego, co ma w nazwie Akademia Kodu ani nie pokazują prywatnej działalności gospodarczej założyciela Akademii Kodu. Z drugiej strony, firma kusi niebotycznymi zarobkami po kursie, a do niedawna jej strona wyglądała tak:

Tu więcej kwiatków rodem z NLP, a niedługo napiszę więcej o tej firmie, bo pojawiają się pytania na jej temat.

Ok. 3 miesięcy temu próbowałem poznać jakieś szczegóły dotyczące szkolenia, takie jak nazwiska mentorów czy nazwa spółki (żeby móc sprawdzić jej sprawozdanie finansowe albo datę rejestracji), ale nie uzyskałem takich informacji. Dowiedziałem się tylko, że co miesiąc naukę zaczyna ok. 60 osób (po 2 grupy weekendowe i online na kursach trwających 5 miesięcy oraz jedna grupa stacjonarna na 12 osób na kursie trwającym 5 tygodni). Natomiast od tego czasu Akademia Kodu pokazuje bez zmian 850 absolwentów, chociaż gdyby informacja o liczbie przyjmowanych co miesiąc klientów była prawidłowa, powinno już być ponad 1000 (powinno przybyć 36 osób, które skończyły w maju, czerwcu, lipcu na szkoleniu stacjonarnym oraz 3 x 48, które skończyły szkolenia weekendowe i internetowe).

Zalecam samodzielne sprawdzenie tej firmy, ja nie podejmuję się rekomendacji.

Geniusz Programowania

Geniusz Programowania to szkoła programowania stworzona z myślą o osobach , które chcą się nauczyć programować, a nigdy nie miały z tym styczności. Chcemy pokazać, że zarówno prawnik, sprzedawca czy trener fitness może być dobrym programistą.

Reaktor PWN

Reaktor PWN został stworzony z myślą
o każdym, kto chciałby zmienić swój zawód. Nieważne, czy masz wykształcenie medyczne, humanistyczne czy techniczne. Biorąc udział w naszych kursach, zdobędziesz wiedzę
i umiejętności, aby móc pracować w zawodzie programisty. Mamy przygotowane autorskie programy kursów i korzystając z wieloletniego doświadczenia PWN wiemy, jak nauczyć Cię programowania. Współpracując z pracodawcami i firmami rekrutacyjnymi, pomagamy po ukończeniu kursu znaleźć staż lub pracę w branży IT.

Geek Factory

Warsztaty Geek Factory nie należą do typowych inicjatyw szkoleniowych. Kursy powstały z potrzeby wypełnienia luki etatowej oraz kompetencyjnej w procesach rekrutacyjnych firmy programistycznej.

Podstawowym celem naszych szkoleń jest położenie dużego nacisku na wykorzystanie zdobytej wiedzy. Często omawiamy problemy z codziennej pracy programisty, pokazujemy rozwiązania i różnice między teorią, a praktyką, oraz tworzymy aktywną społeczność branży IT na Śląsku. Oprócz wiedzy na temat danej technologii nasi kursanci dowiadują się w jaki sposób i w jakich przypadkach mogą tą wiedzę wykorzystać zdobywając zlecenia i lepsze propozycje pracy. Warsztaty prowadzone są zarówno dla osób poczatkujących jak i zaawanasowanych. Mogą wziaść w nich udział zarówno osoby, które nigdy nie napisały ani jednej linijki kodu, jak i doświadczeni programiści pragnący podnieść swoje kwalfikacje zawodowe, co bezpośrednio przekłada się na lepsze oferty pracy.

Kodologia

Kodologia powstała w 2014 roku i od tego czasu prowadzi interaktywne kursy programowania w Polsce. Ich specjalnością są interaktywne kursy programowania, kursy wideo, e-booki oraz szkolenia online z programowania.

Codecool

Wśród założycieli Codecool są doświadczeni informatycy i managerowie. Znamy rynek IT i wiemy, jakie umiejętności powinien posiadać programista. Bardziej niż zagadnienia teoretyczne, interesują nas praktyczne rozwiązania, których dotąd niestety nie można było się nauczyć na tradycyjnych kursach – dlatego stworzyliśmy Codecool. Nasi absolwenci kończą kurs z wiedzą praktyczną i konkretnymi umiejętnościami, które mogą zostać wykorzystane w bardzo szerokich obszarach przemysłu IT.

Code:Me

Code:Me to firma z siedzibą w Gdańsku.

CODE:ME to program intensywnych kursów programowania kierowany do każdego, kto chciałby nauczyć się kodowania od podstaw lub poszerzyć swoją wiedzę.

Przygotowane i prowadzone przez specjalistów-praktyków warsztaty pozwolą na zdobycie umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia lub rozwinięcia kariery zawodowej w roli programisty.

Szkolenia odbywają się w miastach:
– Gdańsk
– Poznań
– Warszawa.

Kodołamacz

Kodołamacz organizuje 3 bootcampy: Java, Frontend, Data Science. Hasło przewodnie to „Zdobądź zawód przyszłości w 7 tygodni”. Firma idzie w kierunki bardzo przyszłościowych technologii takich jak JavaScript, Node.js, AngularJS (na bootcampie Front-end) czy cały bootcamp Data Science.

Za marką stoi firma Sages sp. z o.o., która w innych branżach wykształciła już kilka tysięcy osób (uwaga: obecnie wykorzystuje tę informację na stronie Kodołamacza sugerując, że to z Kodołamacza skorzystało tyle osób).

Plusy: pomagają po bootcampie znaleźć pracę (jeden tydzień kursu jest przeznaczony właśnie na to), w trakcie kursu tworzy się własne portfolio, community na slacku, CV wysyłają do bazy firm partnerskich

Minusy: kurs odbywa się tylko stacjonarnie w Warszawie, płatność tylko jednorazowa przed rozpoczęciem bootcampu.