Kodilla wprowadza szkolenie z Javy

Kodilla wprowadza szkolenie z Javy

Kodilla do bootcampów z zakresu web developmentu dodała szkolenie z Javy. 24-tygodniowe szkolenie jest prowadzone przez Internet z indywidualnym mentorem i wymaga ok. 480 godzin zegarowych pracy, co sprawia, że jest najdłuższym szkoleniem z Javy w Polsce. Dla porównania, lider rynku, SDA, prowadzi szkolenia podstawowe trwające 270 godzin zegarowych (360 godzin lekcyjnych), a Coders Lab, który właśnie wystartował ze szkoleniami z Javy, 280h + kilkadziesiąt godzin pracy własnej.

Widać, że w szkoleniu duży nacisk położono na wprowadzenie w temat i zrozumienie podstaw programowania obiektowego, struktur danych i wzorców projektowych – poświęcone na to jest aż 150 godzin. Moim zdaniem to bardzo dużo, więcej niż niektóre uczelnie techniczne poświęcają na podobne tematy!

Dużo czasu poświęcono też na tworzenie głównego projektu, to ok. 150h. W międzyczasie tworzone są też poboczne projekty.

Oprócz Javy 8 przekazywane są informacje o technologiach takich jak Spring, Hibernate, JDBC bazy danych i podstawy programowanie funkcyjnego. Warto zwrócić uwagę na szybkie wprowadzenie JUnit, Mockito i metodologii TDD. Decyzja o tak szybkiemu wprowadzeniu testów w tak dużym zakresie jest o tyle ciekawa, że można dzięki nim oszczędzić masę czasu na naukę w dalszych etapach szkolenia, więc nauka powinna być bardziej efektywna. Oczywiście  może po prostu chodzić o  kształcenie również testerów automatycznych, a ja doszukuję się głębszych idei ;).

Dość kontrowersyjnie wygląda pominięcie tematu servletów i JSP, które nadal są używane w istniejącym oprogramowaniu. Być może — sądząc po programie — chodziło u uczenie od razu technologii wchodzących do użytku, które za rok-dwa będą najbardziej poszukiwane?

Przy cenie 12.000 PLN, godzina nauki kosztuje 25 złotych, czyli nieco więcej jak na bootcampie webdeveloperskim, co może być uzasadnione wyższymi stawkami mentorów, szczególnie znającymi Javę 8 (w wielu firmach nadal używana jest wersja 5 lub 6).

Najbliższe szkolenie startuje w czerwcu 2017. Nauka trwa 6 miesięcy, a następnie uczestnicy szkolenia otrzymują 2 miesiące wsparcia w poszukiwaniu pracy.

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] CodersLab i Kodilli, również CodersTrust rozpoczyna naukę Javy na 4-miesięcznym bootcampie, w dodatku w cenie o […]

Izabela Łach
Izabela Łach
3 lat temu

Mam pytanie do zdania: „Widać, że w szkoleniu duży nacisk położono na wprowadzenie w temat i zrozumienie podstaw programowania obiektowego, struktur danych i wzorców projektowych – poświęcone na to jest aż 150 godzin.”
Skąd to wyliczenie o 150h? Czy z informatora, czy z rozmowy z kimś z firmy?

kontakt@bootcampy.pl/bootcampy/
kontakt@bootcampy.pl/bootcampy/
3 lat temu
Reply to  Izabela Łach

Z informatora. Każdy moduł to ok. 15-20h. Jest 8 modułów dotyczących tych tematów, więc tyle mniej więcej wyjdzie.

Izabela Łach
Izabela Łach
3 lat temu

Pojawił się nowy informator z dokładniejszym opisem każdego z modułu tego szkolenia. Jak się okazuje tu też jest prework. Wydaje się, że to właśnie są podstawy, a jak na jeden moduł (1 tydzień) to dość sporo jest tam tego upchane. Czy aby osoba, która nie miała do czynienia z programowaniem, poradzi sobie z tym..?

kontakt@bootcampy.pl/bootcampy/
kontakt@bootcampy.pl/bootcampy/
3 lat temu
Reply to  Izabela Łach

Dzięki za info, już zabieram się za lekturę!

kontakt@bootcampy.pl/bootcampy/
kontakt@bootcampy.pl/bootcampy/
3 lat temu
Reply to  Izabela Łach

Przejrzałem informator i myślę, że moduł zerowy jest do przerobienia w tydzień, jak po 2h dziennie będziesz robić. Zakres jest podobny jak 3 pierwsze moduły w https://www.codecademy.com/learn/learn-java i tam potrzeba po 3-4h na moduł. Zależy jeszcze jakie zadania będą.