1000 absolwentów Coders Lab

Coders Lab ogłosił wczoraj, że jego szkolenie ukończyła 1000. osoba.

Coders Lab prowadzi bootcampy z 8 technologii w 8 miastach (Białystok, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław).

Grupy liczą po ok. 12 osób, a obecnie naukę zaczyna po kilka grup miesięcznie w każdym mieście, np. w sierpniu zapowiedziano następującą liczbę grup:
Białystok – 0 bootcampów
Katowice – 1 bootcamp
Kraków – 0 bootcampów
Lublin – 1 bootcamp
Łódź – 0 bootcampów
Poznań – 0 bootcampów
Warszawa – 3 bootcampy
Wrocław – 0 bootcampów

We wrześniu będzie to wyglądało następująco:
Białystok – 0 bootcampów
Katowice – 2 bootcampy
Kraków – 3 bootcampy
Lublin – 0 bootcampów
Łódź – 0 bootcampów
Poznań – 3 bootcampy
Warszawa – 6 bootcampów
Wrocław – 2 bootcampy

Wynika z tego, że jeśli zostaną zebrane pełne grupy (co niekoniecznie musi się udać, np. we Wrocławiu nie wszystkie zapowiedziane szkolenia rzeczywiście się odbyły), to w sierpniu w Coders Lab naukę zacznie ok. 60 osób, a we wrześniu aż 170 osób!

Coders Lab (Akademia IT sp. z o.o.) działa od września 2013 roku, czyli zaraz stukną im 4 lata.

Dla porównania, Kodilla (Codemy S.A.) chwali się „ponad 800” bootcampowiczami i działa od kwietnia 2016.

Software Development Academy (SDA sp. z o.o.) działa od kwietnia 2015. Jeszcze ok 2 miesięcy temu SDA chwaliło się „ponad 850” absolwentami.

Z tego co mi wiadomo, to inne szkoły programowa albo w ogóle nie podają liczby absolwentów, albo podają znacznie mniejsze liczby. Wyjątek to Akademia Kodu, ale osobiście nie wierzę tej firmie i nie podejmuję się rekomendowania jej.

Szczególnie ciekawie wygląda za to tempo zdobywania kursantów przez Kodillę, które pokazuje, że również osoby spoza największych miast chcą się uczyć programować.

Możemy się więc spodziewać, że jeszcze w tym roku do grona szkół programowania, które przeszkoliły ponad 1.000 osób, dołączą co najmniej dwie kolejne instytucje – SDA i Kodilla.

CodersLab Szkoła Programowania

Coders Lab to Szkoła Programowania, oferująca kursy typu bootcamp. Poza kursami typu bootcamp organizowane są również kursy na zamówienie z różnych języków programowania zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, pragnących poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności. CodersLab jest szkołą oferującą intensywne kursy programowania – „Zostań programistą Front-end” oraz „Zostań programistą Back-end”. Są to kursy od postaw […] więcej

Powiązane wpisy

Disclaimer: staram się, żeby wszystkie informacje były aktualne na dzień ich publikacji, chociaż czasem jest to trudne, jeśli firmy oferujące szkolenia/bootcampy na własnych stronach umieszczają sprzeczne dane, podają niejasne informacje lub nawet naciągają fakty. Jeśli jakieś informacje są nieprawidłowe lub nieaktualne, proszę o kontakt przez e-mail kontakt@bootcampy.pl - zaktualizuję informacje. Pamiętaj też, że oferty stale się zmieniają, a dbanie o ich aktualność nie jest proste, jeśli chce się to robić dobrze.