Reaktor PWN – nowy bootcamp

Wydawnictwo Naukowe PWN SA (znane wszystkim z dawnej nazwy Państwowe Wydawnictwo Naukowe) postanowiło wejść na rynek bootcampów programistycznych oferując stacjonarny bootcamp front-endowy (JavaScript, Angular 2) i back-endowy (Java + Spring). 

Reaktor PWN kusi przede wszystkim wykształconą kadrą dydaktyczną oraz gwarancją stażu – z doświadczenia wiem, że słowo „gwarancja” przemawia do wielu. Przed wydaniem blisko 10.000 zł warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że gwarancja dotyczy tylko dwóch najlepszych osób z grupy, a nigdzie nie ma mowy o tym czy staż jest płatny, czy nie. 

Plusem Reaktora może okazać się współpraca z agencją zatrudnienia Hays – przyszłość pokaże, na ile będzie to faktyczna współpraca. 

Niewielkie wątpliwości budzi natomiast program nauki bootcampa front-end, w którym nie ma mowy o żadnym frameworku, mowa natomiast o standardach XHTML i CSS 2.1. Są to przestarzale, nierozwijane technologie i nie za bardzo rozumiem jaki jest cel ich nauki równolegle z następcami (HTML5 i CSS3). 

Update: Reaktor PWN skomentował powyższe informacje o XHTML-u:

Na stronie https://reaktor.pwn.pl/kurs/front-end-developer/ jest napisane, że będziemy uczyli się, m.in.

  • HTML (XHTML oraz HTML 5)
  • CSS (CSS 2.1 oraz CSS 3)

Z tego wynika, że będziemy uczyli się najnowszych standardów (HTML5 i CSS3) ale także:

  • co to jest XHTML,
  • po co powstał XHTML,
  • jakie są różnice między XHTML oraz HTML5,
  • jak budowało się layouty bez najnowszych możliwości CSS3 (który nie wszędzie jest zaimplementowany).

Cytat jest dosłowny, nieredagowany.

Szkolenia mają się odbywać w 4 lokalizacjach: Warszawie, Gdańsku, Lublinie i Poznaniu.  

Cena ustawiona jest na dość wysokim poziomie(41 zł/h nauki). 

Pierwszy bootcamp ma wystartować w Warszawie, 22 kwietnia 2017 w trybie weekendowym. Do końca roku Reaktor PWN planuje uruchomić 9 edycji szkolenia.  

Powiązane wpisy

Disclaimer: staram się, żeby wszystkie informacje były aktualne na dzień ich publikacji, chociaż czasem jest to trudne, jeśli firmy oferujące szkolenia/bootcampy na własnych stronach umieszczają sprzeczne dane, podają niejasne informacje lub nawet naciągają fakty. Jeśli jakieś informacje są nieprawidłowe lub nieaktualne, proszę o kontakt przez e-mail kontakt@bootcampy.pl - zaktualizuję informacje. Pamiętaj też, że oferty stale się zmieniają, a dbanie o ich aktualność nie jest proste, jeśli chce się to robić dobrze.