Akademia Kodu

Mimo że pojawia się wiele pytań o Akademię Kodu, to niestety ciężko coś więcej o niej powiedzieć, a sama firma wydaje mi się mało wiarygodna.

Z jednej strony, brakuje dokładnych informacji o mentorach (jest ich za mało na taką liczbę kursantów), jedyną formą kontaktu jest e-mail na Gmailu, nie ma danych spółki. Do tego państwowa Baza Usług Szkoleniowych i Rejestr Instytucji Szkoleniowych nie pokazują niczego, co ma w nazwie Akademia Kodu ani nie pokazują prywatnej działalności gospodarczej założyciela Akademii Kodu. Z drugiej strony, firma kusi niebotycznymi zarobkami po kursie, a do niedawna jej strona wyglądała tak:

Tu więcej kwiatków rodem z NLP, a niedługo napiszę więcej o tej firmie, bo pojawiają się pytania na jej temat.

Ok. 3 miesięcy temu próbowałem poznać jakieś szczegóły dotyczące szkolenia, takie jak nazwiska mentorów czy nazwa spółki (żeby móc sprawdzić jej sprawozdanie finansowe albo datę rejestracji), ale nie uzyskałem takich informacji. Dowiedziałem się tylko, że co miesiąc naukę zaczyna ok. 60 osób (po 2 grupy weekendowe i online na kursach trwających 5 miesięcy oraz jedna grupa stacjonarna na 12 osób na kursie trwającym 5 tygodni). Natomiast od tego czasu Akademia Kodu pokazuje bez zmian 850 absolwentów, chociaż gdyby informacja o liczbie przyjmowanych co miesiąc klientów była prawidłowa, powinno już być ponad 1000 (powinno przybyć 36 osób, które skończyły w maju, czerwcu, lipcu na szkoleniu stacjonarnym oraz 3 x 48, które skończyły szkolenia weekendowe i internetowe).

Zalecam samodzielne sprawdzenie tej firmy, ja nie podejmuję się rekomendacji.

Wpisy dotyczące Akademia Kodu