W dzisiejszych czasach kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, a giełdy kryptowalut to miejsca, gdzie […]
Kurs React
Kurs React to dobra propozycja dla osób, które chcą się zająć Front-endem, mają już jakąś wiedzę z zakresu HTML i CSS. React to biblioteka JavaScript bardzo pomocna w budowaniu dynamicznych interfejsów. Dużo przydatnych informacji znajdziemy na oficjalnej stronie pl.reactjs.org. Jest tu zarówno dokumentacja do Reacta, jak i samouczek z zadaniem polegającym na zaprogramowaniu gry w kółko i krzyżyk. To bardzo dobry początek dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, czy warto poświęcić czas na naukę tej technologii.
Co to jest React?
React (lub wymiennie React.js albo ReactJS) został powstał po to, aby ułatwić tworzenie interfejsów graficznych aplikacji internetowych. Jako ojciec Reacta często wymieniany jest Jordan Walke, programista Facebooka, ale tak naprawdę było ich dwóch, bo pracował razem z Tomem Occhino. Inspiracją było zaś rozszerzenie języka PHP – XHP.
Biblioteka React została zaprojektowana z myślą o stopniowym wdrażaniu. Co to oznacza? Dzięki temu zawarte w niej rozwiązania można stosować wybiórczo, w zależności od potrzeb. Działa w izolacji od reszty stosu technologicznego, dzięki czemu można w nim tworzyć nowe funkcjonalności bez konieczności przepisywania istniejącego kodu.
Dla kogo jest kurs React?
Pierwsza wersja Reacta została wydana w 2013 roku. Aktualna wersja (stan na grudzień 2020 to wersja 17.0.0). Korzystają z niego m.in.: Netflix, PayPal czy Walmart i właśnie w tych rejonach można szukać odpowiedzi na pytanie, dla kto powinien zapisać się na kurs React. Aplikacje webowe to dziś podstawa internetu. A jeśli chcemy je tworzyć szybko, to właśnie w tym pomaga omawiana biblioteka. React służy do budowy Front-endu, czyli zewnętrznej warstwy stron i aplikacji internetowych. Daje sporo możliwości i zarazem można się go nauczyć bez konieczności opanowania całego JavaScriptu. W zależności od nakładu sił już w kilka miesięcy można go opanować w takim stopniu, by zacząć samodzielnie pracować nad pierwszymi projektami. Opanowanie Reacta może też umożliwić podjęcie pierwszej pracy w branży IT.
Jaki kurs React wybrać?
Oficjalna strona Reacta, o której mowa na początku artykułu, to jedna z możliwości rozpoczęcia nauki. Dobrze jest też pooglądać kilka tutoriali na YouTube, poznać szerzej takie pojęcia, jak biblioteka, framework, Redux i React-Router. Szybko jednak okaże się, że jest tego strasznie dużo, a oferta kursów Reacta jest bardzo szeroka. Sam fakt, że w ciągu zaledwie 7 lat mamy już “nastą” wersję tej technologii świadczy o tym, że rozwija się on nieustannie i bardzo szybko. Już zresztą zapowiadana jest wersja nr 18. Najlepiej zatem spojrzeć do ogłoszeń o pracę i sprawdzić, jakie wymagania stawiają juniorom firmy szukające kandydatów na stanowisko React Developera.
Na liście, oprócz samego React.js, znajdziemy m.in. HTML5 i CSS3, ale wymagany jest także SAAS. Dobrze jest też znać Gulpa, Webpack i REST API. W przypadku midów i seniorów najczęściej pojawiającym się wymaganiem jest także dobra znajomość JavaScript.
To podstawowe elementy, na które warto zwracać uwagę, szukając kursu programowania z Reacta. Dobrze też, żeby takie szkolenie było oparte na zajęciach praktycznych. Szukając pracy jako front-end developer, trzeba mieć wcześniej zgromadzone portfolio, którym można się pochwalić przyszłemu pracodawcy.
Warto przeczytać
Praca testera, jak i programisty to jedne z najbardziej rozwojowych zawodów na świecie. W branży […]
W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców poszukuje możliwości na zredukowanie kosztów własnej działalności np. poprzez zmniejszenie […]
Co to jest hosting i dlaczego firmy go potrzebują? Hosting to proces udostępniania zasobów pamięci […]
Już od dawna mówi się, że branża IT jest jedną z najlepiej rozwijających się w […]