Kodilla (Codemy S.A.)

Kodilla to firma oferująca pierwszy polski bootcamp online kształcący przyszłych programistów front-endu. Pomysł na startup narodził się w 2012 pod nazwą Codemy. Następnie firma przekształciła się w spółkę akcyjną i przeszła rebranding, w wyniku którego w 2015 roku powstała Kodilla. Od tego czasu firma zdobywa coraz większe udziały w rynku bootcampów programistycznych, szybko zbliżając się do pozycji lidera pod względem liczby przeszkolonych osób.

Misją firmy jest umożliwienie każdemu nauki programowania, aby pomóc ludziom zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, który jest co raz bardziej skupiony na nowoczesnych technologiach. Misja ta realizowana jest przez przez startujące co miesiąc bootcampy z zakresu front-endu, JavaScripu (React, Node.js) i Javy.

Misja jest realizowana przez stosowanie przyjacielskiego podejścia firmy do kursantów – w czacie na stronie wita nas radosne „Cześć!”, Mentorzy są dostępni przez większą część dnia, a każda osoba traktowana jest indywidualnie. Ciekawie prezentują się również zasady panujące w firmie:

1. Dla laików i nie tylko
2. Maksimum praktyki
3. Pomoc mentorów online
4. Zorientowanie na umiejętności

W październiku 2016 Kodilla uruchomiła drugi bootcamp, przeznaczony dla freelancerów i dotyczący WordPressa. W lutym 2017 do oferty dołączył zaawansowany JavaScript z Reactem, Node.js i MonngoDB. W kwietniu 2017 do oferty dodano 2 bootcampy z gwarancją pracy:
1. Webdeveloper (zakres to połączone bootcampy Front-end i JavaScript)
2. Java

Jak podaje firma, w bootcampach wzięło udział ponad 700 osób (dane z czerwca 2017) roku, a jednocześnie uczy się 200 osób pod opieką ponad 40 mentorów.

Bootcampy prowadzone przez Kodilla (Codemy S.A.)

Wpisy dotyczące Kodilla (Codemy S.A.)

Opinie o Kodilla (Codemy S.A.)

  • Opinia absolwentki Kodilli o nauce programowania online, bootcampach i samej Kodilli. czytaj dalej