Kodilla (Codemy S.A.)

Kodilla to firma oferująca pierwsze polskie bootcampy online kształcące przyszłych programistów. Pomysł na startup narodził się w 2012 pod nazwą Codemy. Następnie firma przekształciła się w spółkę akcyjną i przeszła rebranding, w wyniku którego w 2015 roku powstała Kodilla. Od tego czasu firma zdobywa coraz większe udziały w rynku bootcampów programistycznych, szybko zbliżając się do pozycji lidera pod względem liczby przeszkolonych osób.

Misją firmy jest umożliwienie każdemu nauki programowania, aby pomóc ludziom zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, który jest co raz bardziej skupiony na nowoczesnych technologiach. Misja ta realizowana jest przez przez startujące co miesiąc bootcampy z zakresu HTML-a, CSS-a, JavaScriptu (React, Node.js) i Javy.

Misja jest realizowana przez stosowanie przyjacielskiego podejścia firmy do kursantów – na czacie na stronie wita nas radosne „Cześć!”, Mentorzy są dostępni przez większą część dnia, a każda osoba traktowana jest indywidualnie. Ciekawie prezentują się również zasady panujące w firmie:

1. Dla laików i nie tylko;
2. Maksimum praktyki;
3. Pomoc mentorów online;
4. Zorientowanie na umiejętności.

Na tą chwilę Kodilla oferuje trzy kursy:
1. Web Developer (zakres to połączone bootcampy Front-end i JavaScript);
2. Web Developer+ (Web Developer rozszerzony o 3 praktyczne projekty);
3. Java Developer.

Jak podaje firma, w bootcampach wzięło udział ponad 1800 osób (dane z czerwca 2018) roku, a jednocześnie uczy się 200 osób pod opieką ponad 60 mentorów.

Bootcampy prowadzone przez Kodilla (Codemy S.A.)

Wpisy dotyczące Kodilla (Codemy S.A.)