Czy grafik może zostać programistą?

Czy grafik może zostać programistą?

Grafik często uznawany jest za „informatyka”, jednak w do niedawna był to zawód bardziej artystyczny niż programistyczny. To się jednak zmienia, więc graficy masowo zdobywają umiejętności programistyczne, żeby pozostać atrakcyjnymi na rynku pracy.

Grafik to zawód dobrze płatny i wciąż poszukiwany na rynku pracy, ale jeśli pamięta się o jednym: same zdolności artystyczne już nie wystarczą! Dobry grafik/projektant interfejsów musi znać chociaż podstawy programowania. W ten sposób nie ogranicza się do tworzenia miłych dla oka szablonów stron internetowych, a potrafi dostosować je do urządzeń mobilnych, np. smartfonów, tabletów, czy smartwatcha. Technologia rozwija się w dynamicznym tempie, więc każdy specjalista IT powinien nadążać za nowinkami. W 2017 roku nie powinno dziwić wymaganie klienta dostosowania produktu do Apple Watch czy Google Glass. Ważne jest połączenie walorów estetycznych z użytecznością.

Dla porównania, mediana wynagrodzenia grafika komputerowego wynosi 3344 zł brutto, a ze znajomością języka JavaScript może wynieść 5200 zł i więcej (dane wynagrodzenia.pl). Dlatego warto jako grafik komputerowy inwestować w naukę języków programowania i wyprzedzić innych w wyścigu o lepszą pracę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments