Współpraca z klientem - 5 dobrych praktyk stosowanych przez najlepsze firmy programistyczne.

Współpraca z klientem – 5 dobrych praktyk stosowanych przez najlepsze firmy programistyczne.

1. Szczegółowe określenie zasad współpracy i potrzeb klienta

Firma programistyczna, która będzie odpowiedzialna za wytworzenie aplikacji dla Twojej organizacji, powinna dobrze poznać specyfikę prowadzonej przez Ciebie działalności, jej cele oraz plany na przyszłość. Pozwoli to na zbudowanie produktu, odpowiadającego Twoim potrzebom oraz na dobre zaplanowanie procesu powstawania oprogramowania.

Klienci bardzo często nie mają gotowej listy funkcjonalności, które są im niezbędne, dlatego niezwykle ważna dla stworzenia aplikacji dopasowanej do ich potrzeb, jest nasza rola doradcza. Dzięki doświadczeniu zdobytym podczas pracy przy wielu projektach znamy potrzeby wynikające z danej branży i potrafimy dobrać te, które pomogą klientowi osiągnąć założone cele biznesowe.

Jakub Cichocki, dyrektor zarządzający, Software House Cogitech

Doświadczony software house będzie chciał nie tylko poznać Twoje pomysły dotyczące projektu, ale także skupi się na niuansach dotyczących oferowanego przez Ciebie produktu, grupy docelowej oraz długofalowych planów biznesowych.

2. Komunikacja z klientem

Każdy doświadczony producent oprogramowania ma wypracowane sposoby komunikacji, które pozwalają na łatwe i szybkie przekazywanie sobie informacji na temat postępów projektu i wymianę opinii. Dobry i rzetelny wykonawca już przed podjęciem faktycznych działań określa kanały i standardy komunikacji oraz harmonogram spotkań i poszczególnych etapów prac

Zobacz:   Jak zwiększyć zasięg postów na Instagramie?

Komunikacja może przebiegać na różne sposoby i być realizowana za pomocą wielu kanałów. Jednym ze standardowych narzędzi do zarządzania projektami jest redmine. Daje on możliwość sprawnego kierowania zespołami pracowników. Do przydatnych aplikacji należą też różnego rodzaju komunikatory (np. Mattermost) oraz narzędzia do prowadzenia wideorozmów takie, jak np. Zoom.

Najlepsze Software House’y które rozumieją konieczność dobrej organizacji komunikacji, oferują swoim klientom dedykowanego opiekuna, który bardzo dobrze zna projekt oraz specyfikę funkcjonowania partnerskiej organizacji. Pozwala to na szybki przepływ informacji i usprawnia powstawanie aplikacji.

3. Rozwój i utrzymanie oprogramowania

Prowadząc własną działalność, warto skupić się na długofalowych celach. Rozwój biznesu może determinować konieczność rozbudowy Twojego oprogramowania. Doświadczony Software House powinien przekazać Ci informacje na temat możliwości ulepszenia aplikacji oraz jej utrzymania. 

Przydatne może się okazać zawarcie umowy serwisowej, która zapewni Twoim rozwiązaniom IT ciągłość działania, a co za tym idzie, ustrzeże Cię przed kosztownymi przestojami w pracy, zapewniając Twoim klientom najwyższą jakość świadczonych usług.

4. Kompleksowe działanie

Warto wybrać firmę programistyczną, która świadczy kompleksowe usługi. Twoja nowa aplikacja może służyć nie tylko Twoim klientom, ale również pracownikom. Nowoczesne technologie niosą za sobą możliwość automatyzacji wielu procesów w Twoim przedsiębiorstwie.

Zobacz:   Jaki hosting stron internetowych dla małych firm?

Pomyśl o automatycznie wystawianych fakturach i czasie, jaki można zaoszczędzić dzięki temu, że zadanie to wykona program. Personel może się skupić na kreatywnych działaniach oraz obsłudze klientów według najwyższych standardów. Doświadczone firmy programistyczne realizują wiele projektów, dlatego doskonale zdają sobie sprawę z tego, które funkcjonalności pomagają usprawniać codzienną pracę w przedsiębiorstwach. Skorzystaj z ich wiedzy.

5. Projektowanie zorientowane na użytkownika końcowego 

Charakterystyczną cechą dobrego software house’u jest priorytetowe traktowanie doświadczeń użytkownika końcowego. Aplikacja stworzona dla Twojego biznesu powinna być angażująca i przyjazna dla Twoich klientów. 

Okazuje się, że aż 60% użytkowników jest gotowych zmienić witrynę zakupową już po napotkaniu jednej trudności. 

Raport REKLAMA W INTERNECIE. TRENDY W 2023

Dobre zrozumienie finalnych użytkowników oprogramowania jest kluczem do zbudowania wygodnej aplikacji, a to z kolei może ograniczyć problemy wynikające z niedogodności, z jakimi mogą spotkać się klienci np. liczbę porzuconych koszyków i niedokończonych zakupów. Trudności, które mogą napotkać odbiorcy Twojej aplikacji, są zależne od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności, dlatego warto postawić na firmę programistyczną rozumiejącą Twój biznes.

Zobacz:   Wybór słuchawek nausznych - Praktyczny przewodnik dla entuzjastów dźwięku

Jak wybrać najlepszą firmę programistyczną?

Znalezienie firmy programistycznej, która stworzy oprogramowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, nie jest łatwe. Na rynku funkcjonuje wiele Software House’ów oferujących swoje usługi, dlatego wybierając partnera do współpracy, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów:

  • doświadczenie w Twojej branży – dobre zrozumienie potrzeb Twojej organizacji wynika ze znajomości sektora gospodarki, w którym działasz
  • metody i częstotliwość komunikacji – sprawna komunikacja, nastawiona na Twoje potrzeby, to jeden z warunków komfortowej i udanej współpracy
  • jakość realizacji i opinie innych klientów – wiele firm programistycznych prezentuje na swojej stronie portfolio, dzięki któremu możesz obejrzeć realizacje ze swojego obszaru działalności.

Wybór właściwej firmy programistycznej nie musi być bardzo skomplikowany. Szukaj wśród software house’ów, które cechuje indywidualne podejście do każdej realizacji i postaw na doświadczenie w Twojej branży.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments