Tusz do drukarki Epson – poradnik dla każdego użytkownika

Tusz do drukarki Epson – poradnik dla każdego użytkownika

Jednym z najważniejszych materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych jest tusz do drukarek. Jest to atrament oferowany w specjalnych wkładach do drukarek lub nawet w butelkach jako atrament butelkowany. W zależności od drukarki wymagane są różne modele wkładów. W tym przewodniku dowiesz się więcej o tym czym charakteryzują się tusze drukarek Epson.

Tusz do drukarki Epson – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Tusz do drukarki Epson można znaleźć zarówno w sklepach lokalnych, jak i w Internecie. W sklepach komputerowych wybór jest zazwyczaj bardzo ograniczony. Właściwe wkłady atramentowe są rzadko oferowane, zwłaszcza w przypadku starszych modeli drukarek. Tutaj oczywiście Internet ma ogromne zalety, możesz kupić odpowiedni tusz do drukarek Epson w wybranym kolorze i pojemności.

W przeciwieństwie do tonera do drukarek laserowych, tusz do drukarek Epson oferowany jest w postaci płynnej. Każdy producent drukarek dokłada wszelkich starań, aby oferować najlepsze możliwe rezultaty drukowania na swoich urządzeniach przy użyciu oryginalnego oferowanego atramentu do drukarek. Podstawowe składniki są takie same dla większości producentów, ale zależy to również od składu i stężenia poszczególnych składników. Zwykle pozostaje to tajemnicą odpowiedniego producenta drukarki.

Zobacz:   Webinarium - co to jest i jak się do niego dobrze przygotować?

Tusze do drukarek Epson – wyjaśniamy krok po kroku

Występują różnice w barwniku w zależności od koloru tuszu. Tak zwane atramenty barwnikowe są rozpuszczalne w wodzie. Tusze do drukarek atramentowych Epson zapewniają doskonałe rezultaty drukowania. Są odporne na rozmazywanie i zapewniają bardzo profesjonalny wydruk. Stabilizowany atrament do drukarek składa się z nierozpuszczalnych w wodzie kolorowych pigmentów. Mimo profesjonalnego obrazu wydruku należy wspomnieć, że atrament pigmentowy może również zatykać dysze drukujące. Z tego powodu w atramencie znajdują się rozpuszczalniki.

Tusze do drukarek Epson posiadają kilka podstawowych składników, należą do nich:

  • pigmenty kolorowe,
  • 70 do 90% wody,
  • środki utrzymujące wilgoć,
  • żywica,

Standardowo wkłady z tuszem do drukarki Epson oferowane są w czterech kolorach wg modelu CMYK: Cyjan, Magenta, żółty i czarny. Wyprodukowanie wysokiej jakości atramentu do drukarek nie jest łatwe. Pustych wkładów atramentowych nie wolno wyrzucać wraz z odpadami domowymi. Z tego powodu ważne jest, aby właściwie pozbywać się zużytych wkładów atramentowych lub tonerów.

Tusz do drukarki Epson najwyższej klasy do Twojej drukarki może być wyprodukowany tylko wtedy, gdy skład składników jest dokładnie dopasowany do siebie. Nic więc dziwnego, że tusz do drukarek jest jednym z najdroższych płynów. Na rynku dostępne są nie tylko oryginalne tusze do drukarki Epson, ale i jego zamienniki. Gwarantują niekiedy równie wysoką jakość wydruku i wytrzymałość.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments