Wideodomofon IP – jak wybrać?

Wideodomofon IP – jak wybrać?

Profesjonalny wideodomofon IP można zobaczyć w wielu nowoczesnych budynkach mieszkalnych i użytkowych. Z jego dobrodziejstw korzystają użytkownicy prywatni oraz biznesowi z całej Polski. Dziś sprawdzimy, jak wybrać wideodomofon IP oraz jak go dobrać do konkretnego zastosowania.

Niezawodne działanie, bogata funkcjonalność oraz intuicyjna obsługa to główne cechy nowoczesnych systemów wideodomofonowych z kamerami video. Ich zastosowanie wyraźnie podnosi poziom bezpieczeństwa w obiekcie. Warto pamiętać, że profesjonalne wideodomofony wspierające technologię IP oferują znacznie większe możliwości, niż tradycyjne domofony. W kolejnych akapitach przybliżymy ich potencjał i pokażemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Jak wybrać wideodomofon IP? Na co zwrócić uwagę?

Dobry wideodomofon IP powinien oferować możliwości dopasowane do potrzeb danego zastosowania. Jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę?

  • Sposób obsługi – przede wszystkim musimy zastanowić się, czy stacje abonenckie oraz panele bramowe będą łatwe w obsłudze dla użytkowników. Jest to szczególnie istotne w przypadku obsługi przez osoby starsze oraz niepełnosprawne.
  • Liczba obsługiwanych abonentów – kolejnym czynnikiem jest liczba abonentów. Parametr jest szczególnie istotny w domach wielorodzinnych oraz blokach mieszkalnych.
  • Funkcje kontroli dostępu – wideodomofon IP może także posiadać rozbudowane funkcje kontroli dostępu. Często jest to możliwość otwierania przejścia z użyciem karty zbliżeniowej albo przypisanego do użytkownika kodu.
  • Możliwość zdalnego zarządzania – wiele dostępnych na rynku urządzeń może być zarządzanych przez internet z poziomu aplikacji mobilnej. Produkty wspierające protokół SIP 2.0 umożliwiają też przekierowanie rozmów na telefon komórkowy.
  • Dodatkowe funkcje – wśród dodatkowych funkcjonalności warto wspomnieć o technologii Bluetooth BLE oraz komunikacji NFC.
Zobacz:   Herbatowe podróże: Odkrywanie różnorodności smaków i aromatów herbat z różnych regionów świata

Rozważając zakup wideodomofonu IP, warto również zapoznać się z ofertą urządzeń dostępną na stronie internetowej: https://sklep-ecsystem.pl/category/wideodomofony-ip-hikvision.

Jak wybrać wideodomofon do konkretnego zastosowania?

Wiesz już, na jakie cechy użytkowe oraz parametry zwrócić uwagę podczas wyboru zestawu wideodomofonowego. Sprawdźmy teraz, jak wybrać wideodomofon do konkretnego zastosowania. Posłużymy się trzema przykładami.

Dom jednorodzinny

W przypadku domów jednorodzinnych zazwyczaj mamy do czynienia z domofonem video ze stacją bramową zamontowaną na zewnątrz budynku. Ze względu na lokalizację sprzęt powinien być odporny na akty wandalizmu oraz zmienne warunki atmosferyczne. Przydatne będzie też podświetlenie klawiatury oraz doświetlenie samej kamery wideo. Wewnątrz domu zwykle stosuje się 1-2 stacje abonenckie z wyświetlaczem, którego obsługa powinna być intuicyjna dla domowników.

Blok mieszkalny

Wideodomofon IP do bloku mieszkalnego powinien spełniać podobne wymagania, co urządzenie dla domu jednorodzinnego. Główna różnica polega na działaniu w większym systemie wideodomofonowym. Nierzadko stacja bramowa zlokalizowana na zewnątrz budynku umożliwia komunikację z kilkudziesięcioma stacjami abonenckimi. Jednym z kluczowych aspektów wyboru jest zatem możliwość obsługi dużej liczby abonentów oraz bezawaryjna praca sprzętu i dobry serwis.

Zobacz:   Czym jest metoda Agile?

Lokal usługowy

W zależności od specyfiki danego lokalu usługowego wideodomofon powinien być odporny na intensywną eksploatację. W przypadku firm czynnych również w godzinach wieczornych oraz w nocy ważne będzie też odpowiednie doświetlenie panelu bramowego. Warto też zwrócić uwagę na funkcje interkomowe, szczególnie w przypadku wielu współpracujących ze sobą lokali usługowych znajdujących się tym samym budynku.

W jakim sklepie kupić wideodomofon IP?

Wiesz już, gdzie są stosowane systemy wideodomofonowe oraz jak je wybrać. Jeżeli szukasz profesjonalnego dostawcy wideodomofonów IP, to zapoznaj się z ofertą sklepu EC System. W bogatym asortymencie znajdziesz sprawdzone domofony wideo w rewelacyjnej cenie. Doświadczeni doradcy handlowi zapewnią Ci fachowe wsparcie w doborze urządzenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments