Programy do projektowania wnętrz na smartfona

Programy do projektowania wnętrz na smartfona

Projektowanie to Twoja pasja? Chcesz, aby nie ograniczały Cię środki techniczne, a Twój proces twórczy mógł być realizowany z każdego miejsca? Z postępującą cyfryzacją coraz rzadziej projektujemy klasyczną metodą kartki papieru i przyrządu do pisania. Projektowanie wnętrz także stało się zdygitalizowane. Wcześniejsze jego prześnienie na komputery stacjonarne to nie wszystko. Coraz częściej możemy w tym celu użyć także i zawsze obecnego przy nas smartphone!

AutoCAD

Jeden z najpopularniejszych oraz najbardziej popularnych programów dla projektantów. Kojarzony jest on przede wszystkim ze swoją rozbudowaną wersją desktopową, jednak niewielu wie o tym, iż jest on dostępny także w wersji mobile’owej. Chcąc w pełni opanować ten program oraz poznać jego funkcjonalność warto rozważyć szkolenie z programu AutoCAD. Pozwoli ono na zyskanie wiedzy, wraz z fachowymi instrukcjami i przetestowanie swoich umiejętności dzięki nauce od osób pracujących z tym programem na co dzień.

Ikea RoomPlanner

Projekty wnętrz zakładają także użycie określonych mebli konkretnego typu, wymiaru, koloru. Nie da się zaprzeczyć, iż meble jednego z największych ich sprzedawców na świecie – firmy Ikea, często stanowią integralny element tych projektów. Dla usprawnienia tego procesu nie musimy przenosić informacji ze strony Ikea, zapisywać wymiarów oraz odzwierciedlać ich w naszej aplikacji. Ikea wyszła naprzeciw tym potrzebom i stworzyła swój własny projektant. Dostępny jest on również w wersji mobilnej. Jego ograniczenie? Zaprojektujemy w nim wyłącznie w oparciu o meble tejże marki.

Zobacz:   Klub pilates – dlaczego warto mieć stronę internetową w takiej branży?

RoomScan Pro

Narzędzie to pomoże Ci w przeniesieniu rzeczywistości na obszar projektu. Pozwala ono na odbycie spaceru po pomieszczeniu i przemienienie go w model 3D z zachowaniem jego proporcji i wymiarów. W intuicyjny sposób zaznaczymy wewnątrz aplikacji wszelkie kąty oraz ściany. Kierowani jesteśmy podczas tego procesu przez intuicyjne i wygodne w użyciu oprogramowanie. Zaznaczysz tam też drzwi czy okna pomieszczeń, rodzaj powierzchni oraz ich nazwy. W rezultacie otrzymujesz gotowy plan, na którym możesz rozpocząć dalsze prace.

Houzz

Bogata w obrazy baza to przede wszystkim platforma pozwalająca na posługiwanie się skanami 3D wewnątrz przestrzeni. Wkrocz w inny wymiar projektowania i zobacz jak konkretne zastosowania sprawdziłyby się w Twoim wnętrzu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, portal ten zapewnia możliwość przejścia w panel sprzedaży tychże. Gdy któreś z rozwiązań przypadnie nam do gustu, mamy większą pewność, iż faktycznie sprawdzi się ono w naszej przestrzeni. Intuicyjna i prosta obsługa to tylko kolejne z zalet.

Planner 5D

Narzędzie to zapewnia możliwość projektowania wnętrz jak i zewnętrznych elementów domu wewnątrz jednej aplikacji. Zawiera ono bazę gotowych elementów, którymi można posłużyć się przy naszym projekcie. Podczas tego procesu spotykamy się z dodatkowymi informacjami, wskazówkami i sugestiami zmian odnośnie dokonywanych przez nas czynności wewnątrz programu. Oferuje on także możliwość pracy na już gotowych designach, które następnie można poddać modyfikacji w ramach naszych potrzeb. W ten sposób skrócić możemy czas potrzebny na przygotowanie projektu. Co warte odnotowania, naszym projektem możemy podzielić się na mediach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aplikacji. Użyteczna opcja, gdy planujemy wspólny remont lub chcemy uzyskać czyjąś opinię co do projektu.

Zobacz:   Czy grafik może zostać programistą?

Pinterest

Planując, nie sposób zapomnieć o potrzebie inspiracji. Posiadanie tylko zdolności technicznych, umiejętność obsługi narzędzi i programów nie będzie w pełni wykorzystane, gdy zabraknie nam wizji. Przełożenie jej, przy posiadaniu wiedzy, nie będzie skomplikowane. To co jednak często stopuje proces twórczy to brak weny i inspiracji. Pinterest będący jedną z najbardziej rozbudowanych kolekcją zdjęć jest idealnym miejscem, gdzie można się udać by zaczerpnąć inspiracji. Zobaczmy, jak projektują inni, jak designy przekładają się na już gotowe wnętrza. Sprawne oko wybierze informacje, które wykorzystać będzie można w swojej praktyce tworzenia projektów wnętrz.

Potencjalne inne aplikacje?

Przeczytawszy ten artykuł odczuć można jedno. Na tym rynku wciąż jest potencjał. Potrafisz programować w java lub pythonie? Być może jest to okazja właśnie dla Ciebie na stworzenie nowych rozwiązań i zaproponowanie własnej aplikacji. Droga stoi dla Ciebie otworem!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments