Programowanie Java - jak zacząć?

Programowanie Java – jak zacząć?

Chcesz stać się programistą? Rozważasz rozpoczęcie nauki programowania w Javie, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, w jaki sposób najefektywniej wejść do świata Javy!

Programowanie Java – czy warto?

Java jest jednym z podstawowych języków programowania, a jednocześnie otwiera najwięcej ścieżek kariery. Programiści Java mają wysokie zarobki, a systemy w tym języku są wykorzystywane przez największe firmy świata. Ponadto, po opanowaniu Javy nauka kolejnych języków będzie o wiele łatwiejsza. Wiele było nią mocno inspirowanych – C#, Groovy, Kotlin. Ich składnia jest podobna, dlatego po nauczeniu się Javy masz wręcz nieograniczone możliwości. 

Java wykorzystywana jest do mnóstwa rozwiązań, a więc zapotrzebowanie na specjalistów jest bardzo duże. Zdecydowanie warto poznać właśnie ten język i w nim tworzyć. Ma bardzo duże zastosowanie, a jednocześnie umożliwia tworzenie nowoczesnych i rewolucyjnych rozwiązań. Programowanie Java pozwoli Ci na tworzenie aplikacji webowych, desktopowych, ale też na Androida (po poznaniu języka Kotlin, który bazuje na Javie). Dzięki niej możesz też budować dedykowane CMSy, pracować przy największych projektach. Java – programowanie w tym języku to nie tylko rozwiązania korporacyjne, ale też Big Data oraz rozwój sztucznej inteligencji. Dzięki temu językowi programowania możesz wybrać jedną lub kilka z wielu ścieżek – w zależności od kierunku, w jakim chcesz podążać.

Zobacz:   Nauka programowania - wszystko co musisz wiedzieć

Dlaczego Java jest tak cenna na rynku pracy?

“Write once, run anywhere” To slogan twórców Javy, który oznacza “Napisz raz, uruchom wszędzie”. Główne założenie Javy jest jednym z powodów, dla których warto zainteresować się właśnie tym językiem. Programowanie Java to tworzenie rozwiązań, które działają w wielu środowiskach, a więc jest to język uniwersalny.

Systemy w Javie są tworzone przez mniejsze, średnie, a także największe i najbardziej znane firmy, np.  Google, Microsoft, Netflix, Uber, LinkedIn, Ebay. Na Javie bazuje także wiele projektów naukowych oraz rozwiązań dla sztucznej inteligencji. Dlatego też zapotrzebowanie na programistów Java nie maleje. Poznanie tego języka sprawi, że poszukiwanie pierwszej pracy, ale też zmienianie firm nie będzie dla Ciebie dużą trudnością.

Dzięki wielu frameworkom do Javy można tworzyć bardziej rozbudowane oraz nowoczesne systemy. Do najpopularniejszych należy Spring czy Struts. Wybór nauki tego języka sprawi, że możesz nieustannie się uczyć i rozwijać. Z Javą nie ma miejsca na nudę oraz stanie w miejscu. Programowanie Java jak zacząć? To pytanie pojawiło się już w Twoich myślach? Poznaj nasze wskazówki!

Java – jak zacząć?

Wiesz już, że nauka Javy to dobry wybór, jednak jak zacząć z nią przygodę? Dowiedz się, jaki sposób jest najlepszy, żeby zacząć programowanie w Javie i nie zniechęcić się za szybko!

Zobacz:   Matematyka, a programowanie

Samodzielna nauka Javy czy szkolenie?

Jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki, to trudno będzie Ci samodzielnie nauczyć się tego języka. Napotkasz wiele przeszkód, które mogą Cię zniechęcić.

Programowanie w Javie od podstaw można porównać do drzewa. Należy zacząć od pnia, poznać podstawy, reguły, możliwości, by potem wchodzić na kolejne gałęzie. Następnie można przeskakiwać z jednej na drugą, na przykład poprzez poznawanie kolejnych frameworków. Jeśli zaczniesz samodzielnie, to wcześniej lub później pojawi się chaos, a brak pewnych podstaw i samego rozumienia języka przysporzy ogromne trudności. Dlatego też doskonałym początkiem będzie kurs. Mentor, odpowiednia kolejność lekcji, dobre praktyki ćwiczenia sprawdzające, projekt – to wszystko kroki, które sprawią, że nauka tego języka będzie przyjemna. Czujesz, że programowanie Java jest dla Ciebie?  Sprawdź nasz bootcamp Java Developer i rozpocznij naukę pod okiem doświadczonego eksperta.

Java programowanie – kolejne kroki

Po ukończonym kursie twórz własne projekty! Nic tak nie utrwala wiedzy i nie rozwija, jak praktykowanie. Dokumentuj swoją pracę na GIT, twórz mniejsze i większe – bardziej zaawansowane projekty. To sprawi, że będziesz poszerzać swoje umiejętności i zyskiwać więcej projektów do portfolio.

Zobacz:   Czy bootcamp rozwiąże wszystkie Twoje problemy?

Dobrym sposobem jest też oglądanie webinarów programistów oraz czytanie blogów branżowych. Dzięki temu będziesz na bieżąco z rozwiązaniami, sposobami, frameworkami. Programowanie Java ciągle się rozwija, właśnie dlatego warto interesować się tematem.

Nie zwlekaj z rekrutacją! Szkolenie pozwoli Tobie na to, aby wejść do świata IT i zacząć pierwszą pracę. Im będziesz dłużej czekać, tym trudniej będzie Ci rekrutować. Szybkie wejście do branży sprawi, że będziesz mieć ciągły kontakt z Javą.Programowanie w tym języku stanie się Twoją codziennością. Jako junior w praktyce wykorzystasz zdobytą wiedzę, ale też będziesz mieć umiejętności rozwiązywania problemów oraz poszukiwania skutecznych metod. Praca od pierwszego dnia będzie Cię mocno rozwijała i stanie się niejako naturalnym przedłużeniem szkolenia. Jeśli masz umysł analityczny, chcesz działać na dużych projektach lub samodzielnie tworzyć aplikacje różnego rodzaju. to programowanie Java jest dla Ciebie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments