Czy bootcamp rozwiąże wszystkie Twoje problemy?

Czy bootcamp rozwiąże wszystkie Twoje problemy?

Skąd tak duży wzrost popularności bootcampów? Czy rzeczywiście będąc zupełnym laikiem można zostać front-end developerem?

Bootcampy online to sposób na praktyczne poznanie konkretnej dziedziny wiedzy. Są organizowane w sieci internetowej, dlatego nie jest konieczna obecność w danym miejscu. Dlaczego taki sposób nauki z mentorem jest lepszy niż stacjonarna edukacja?

Sam wybierz miejsce

Kiedy decydujesz się podszkolić z zakresu np. programowania, grafiki czy projektowania witryn internetowych, możesz zapisać się na kursy prowadzone stacjonarnie, trwające po kilka tygodni, do jednej z renomowanych szkół. Nie wszyscy jednak są mieszkańcami Warszawy, gdzie dostęp do bootcampów jest ułatwiony. Co mają zrobić pozostali, głodni wiedzy studenci?

Mogą skorzystać z bootcampów online, które likwidują konieczność regularnego przyjeżdżania na lekcje. Nie tracimy czasu, pieniędzy na dojazdy czy na wynajęcie na czas nauki mieszkania w Warszawie. Nawiasem mówiąc, koszty te przewyższyłyby pewnie wydatki związane z opłaceniem intensywnej nauki z mentorem w wybranej szkole.

System nauki z mentorem online może być zastosowany także przez osoby, które na stałe mieszkają za granicą, a chciałyby uczyć się w języku polskim. Nie muszą już przyjeżdżać do kraju i tu zapisywać się na lekcje. Mogą odpalić na swoim komputerze odpowiedni program, zapisać się na bootcamp online i uczyć się w swoim trybie.

Zobacz:   Jak zacząć naukę programowania: przewodnik dla początkujących

Sam wybierz czas i dostosuj naukę do swojego grafiku

Kolejną korzyścią wynikającą z korzystania z bootcampów online jest fakt, że nie trzeba przerywać kariery zawodowej, w pogoni za nową profesją. Zwykły bootcamp wymagałby od nas wzięcia co najmniej 2-miesięcznego, często bezpłatnego urlopu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Przecież musimy mieć z czego żyć, kiedy będziemy stawać się mistrzami programowania czy w innej tematyce.

Bootcamp online pozwala uczyć się wtedy, kiedy chcemy. Uczeń otrzymuje do swojej dyspozycji materiały do nauki oraz możliwość kontaktu z mentorem. Nauka trwa np. 20 godzin tygodniowo i to od nas zależy, kiedy będziemy z niej korzystać. Można rozłożyć ją w taki sposób, aby nie kolidowała z pracą lub ze studiami.

Doszkalając się w ten sposób, nabywamy wiele nowych, pożytecznych umiejętności technicznych i praktycznych, które na pewno pomogą nam w znalezieniu dobrej pracy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments