Jak wykorzystać drona przy filmowaniu?

Jak wykorzystać drona przy filmowaniu?

Drony są coraz bardziej popularnym pomysłem na prezent i rekreację. Stanowią świetne źródło zabawy i kreatywności. Sięgają po nie amatorzy, jak też profesjonaliści, szukających nowych sposobów na kadry. Dlaczego stały się takim przełomem w produkcji filmowej i fotograficznej i czy Ty też możesz zostać operatorem drona?

Ile kosztuje taka zabawa?

Ceny dronów wahają się od 100 zł do nawet kilku tysięcy. Jest to spowodowane jakością wykonania i ilością posiadanych funkcji. Warto przed zakupem poczytać więcej o cechach, które mogą nam się przydać. Dzięki temu, unikniemy dużego i niepotrzebnego wydatku. Ważne żeby wybrany przez nas dron, był w miarę lekki, zwinny i szybki.

Dla wygody, warto aby miał zainstalowaną kamerkę i system FPV, dzięki któremu obraz z drona będzie przesłany od razu do naszego telefonu bądź tabletu. Takie cechy można znaleźć w modelu, który jest do nabycia już od 500 zł. Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, wybór modelu w granicach 100 – 200 zł też jest dobry, a my nauczymy się podstaw ze spokojniejszą o koszta głową.

Zobacz:   Czy grafik może zostać programistą?

Filmuj jak zawodowiec

Drony są dużym ułatwieniem dla osób, które chcą filmować plenery. Bez wysiłku można otrzymać piękne ujęcia z wysokości. Wchodzenie na wysokie góry, przestało być już konieczne, żeby mieć ładny widok. Zostając na dole, nie tylko wzbijemy się na odpowiednią wysokość, ale mamy też możliwość przemieszczanie się dronem na znaczne odległości w celu zdobycia dobrego ujęcia. Droższe modele mogą mieć nawet możliwość na akrobatykę w powietrzu.

Taki sprzęt może być wykorzystany, jako dobre narzędzie do filmowania, zarówno przez profesjonalistę, jak też przez amatora. Pozwala on na uchwycenie tego, co jest niewidoczne z normalnej perspektywy i na zobaczenie dalszych terenów, bez ruszania się z miejsca. Wystarczy tylko świeża głowa, pełna pomysłów. Jeżeli więc planujesz wycieczkę w ciekawy plener, w góry, nad staw czy do lasu, użycie drona, ułatwi nie tylko pracę przy fotografii, będziesz mógł się dzięki temu dobrze się bawić. Steruj swoim urządzeniem za pomocą telefonu lub tableta, aby mieć jak najlepszy widok na okolicę i na lokalizację drona z kamerą.

Zobacz:   Od czego zacząć wdrażanie metodyki DevOps w firmie? 3 podstawowe kroki

Zachowaj jednak przy tym ostrożność. Uważaj na drzewa czy góry. Przy bardzo wietrznej, nieciekawej pogodzie, lepiej zrezygnować w ogóle z użycia drona, aby go nie zniszczyć. Będąc zaś na łonie natury, zachowaj poszanowanie dla mieszkających tam zwierząt i nie lataj za blisko stad ptaków.

Czy można latać wszędzie?

Absolutnie nie można latać, gdzie tylko nam się podoba. Istnieją prawne przepisy na latanie w określonych strefach i są one uwarunkowane od danego kraju. Nie można używać drona w pobliżu lotnisk i terenów zabudowanych w celu bezpieczeństwa. Jeżeli mamy zamiar latać urządzeniem powyżej 0,6 kg i czerpać z tego dochód finansowy, należy odbyć odpowiedni kurs na zostanie pilotem, który kończy się Państwowym certyfikatem. Jeśli dron to tylko nasza pasja i waży mniej niż 0,6 kg, możemy spokojnie wyjść z nim teren w celach rekreacji, oczywiście zachowując przy tym ostrożność.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments